Nemesnádudvar, Hajós után Homokmégyen október 14-én, csütörtökön rendezték meg a tájegységi trófeaszemlét, amelyre hét vadászatra jogosult hozta el kimagasló gímszarvastrófeáit.
A rendezvény nagy érdeklődést váltott ki a tájegységben vadászók és a vadgazdálkodás területén dolgozók körében.
A trófeaszemle házigazdája, Rigó Ferenc, az országosan szép eredményeiről híres Homokmégyi Dózsa VT elnöke a természet közeli Romsics szálláson tartott eseményen köszöntőbeszédében rámutatott: hazánkban 2017 óta tájegységi vadgazdálkodás működik. A Duna-Tisza közi vadgazdálkodási tájon belül a térségben él a legjobb minőségű gímszarvas állomány, amit szívesen megmutatnak egymásnak a vadgazdálkodási szakemberek. Az elnök külön köszöntötte Kammermann Pétert, az Agrárminisztérium Vadgazdálkodási Főosztály, Illancs–Bugaci Tájegység fővadászát, aki a továbbiakban az elmúlt bőgési időszak eredményeit ismertette.
Mint elhangzott: Nemesnádudvar, Hajós után most talán a legméltóbb helyen, Homokmégyen rendezték meg a tájegységi trófeaszemlét. A megjelent, távolabbi tájakról is érkező vadászok száma mutatja leginkább: a hét vadászatra jogosult kimagasló gímszarvastrófeái mekkora érdeklődést váltanak ki a vadásztársadalom tagjai körében. Annak ellenére, hogy a trófeaszemlével egy időben tartották a Vadászati és Természeti Világkiállítás záróeseményét, amelyre a résztvevők egy része is meghívást kapott.
Kammermann Péter stílusosan a kiállított trófeák mellett ismertette az elmúlt bőgési időszak eredményeit. A minisztérium képviseletében megjelent szakember elmondta:
A 303-as Illancs–Bugaci Vadgazdálkodási Tájegységben a mai napig 248 gímbika került bírálatra, amiből 33 aranyérmet, 83 darab ezüstérmet, míg 61 darab bronz minősítést szerzett. Ez összesen 177 érmes gímbikát jelent, ami a 248 elbírálthoz képest országos viszonylatban is kimagasló eredménynek számít. Ezek közül több is 12–13 kilogramm körüli súlyt mutatott, ami szintén kiválónak mondható.
A trófeamustrán, a kiállított trófeák mellett folytatott szakmai beszélgetésekből kiviláglott: az idei szarvasnász nehezebben indult, mint az elmúlt években, talán az aszályosabb, csapadékszegény forró időszaknak köszönhetően, de a végére kialakult az elvárt és megszokott minőségű bőgés, amit az eddigi eredmények is jól tükröznek.
Forrás: kalohirek.hu