A barcogási időszakban esett 42 dámbikából 40 trófea került bemutatásra, melyből 7 db aranyérmes, 5 db ezüstérmes és 13 db bronzérmes lett. A kiváló eredmény köszönhető az évek óta tartó szakszerű dámgazdálkodásnak, illetve a kiváló adottságú vadászterületeknek, mind a Kerekegyházi, mind a Nyíri Vadászterület esetében. Ebben a szezonban igazán kiemelkedő trófeasúlyú és pontszámú bika nem került terítékre, de az átlagsúlyok és az érmes arány a tavalyi évhez hasonlóan jónak mondható.
Ez a trófeaszemle azért is volt különleges, mert a korábbi évekhez hasonlóan nemcsak a szakszemélyzet, kollégák, társerdészetek képviseltették magukat, hanem az elejtők jelentős része is jelen volt, emelve ezzel a rendezvény színvonalát. Ebben a kiváló környezetben a szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola kürtös csapata adott keretet a trófeaszemlének, a rendezvényen résztvevő vendégek meghatottan hallgatták a szignálokat, és Bimbó Brigitta ideillő versét.
– A Bugaci Erdészet részéről köszönjük a lehetőséget az Észak-kiskunsági Erdészetnek, hogy csatlakozhattunk – mondta Fodor Mihály erdészeti igazgató. – Először vettünk részt kiállítóként. Nem vagyunk vadászati nagyhatalom (darabszám miatt sem), de egy ilyen közös rendezvényen méltóak trófeáink is a megmutatkozásra. Területünk 2/3-a erdő, 23%-a gyep (Bugaci Puszta és a volt szovjet lőtér) és csak 9%-a szántó művelési ágú, emiatt nagyvadas a gazdálkodásunk.
Gímbika 3 db esett a bőgési szezonban, ebből 2 érmes, 1 arany és egy bronz. Az aranyérmes 11,00 kg tömegű, pontszáma 228,32. Megyei szinten is jegyzett trófea. Dámbika 14 db került elejtésre a barcogás időszakában, ebből 13 érmes. 5 arany, 5 ezüst és 3 bronz.
Köszönöm elődeink elhivatott munkáját, amellyel megteremtették az alapokat, hogy ilyen adottságú vadállománnyal gazdálkodhatunk. Köszönöm mindazoknak – különösen a hivatásos vadászoknak – akik a vadgazdálkodási ágazatban tevékenykedtek a lelkiismeretes, szakszerű, áldozatos munkát – hangzottak Fodor Mihály szavai a trófeamustrán.
Forrás: Kefag Zrt.