Sok eseten nem kell nagy távolságot átbeszélni, hisz a látótávolság megvan, de kiabálni, vagy egyéb módon jelezni mégse könnyű egymásnak.
Hajtások során pedig jól jöhet, ha azonnal tudunk beszélni nagyobb távolságból akár egy tucat emberrel is egyszerre.
Tehát az adóvevő egy hasznos kiegészítő lehet a vadászati tevékenységeknél is.
Nézzük sorban, mik azok a szempontok, amelyek szerint adóvevőt ajánlhatunk ilyen feladatra.
Hatótáv
Ha az elérhető hatótávolságot szeretnénk tudni, akkor legyünk tisztában a terepviszonyok adta tényezőkkel.Míg egy réten, haraszton akár 3-5 km távolságra is el tudunk beszélni. Addig egy erdősáv vagy egy sűrűbb erdőrész már ad némi akadályt a rádióhullámoknak.
Viszont ami biztos, hogy talajszinten, normál erdei körülmények között 300-500m minden bizonnyal áthidalható a Motorola Talkabout sorozatú walkie talkie-jaival.
És a legfőbb érv, hogy az adóvevők bárhol tudnak működni, nincs szükség hálózatra.
Hasznos funkciók
Rezgő hívásjelzésVadászat során sok esetben jó, ha csendesen tud kommunikálni az ember, így a rezgő hívásjelzés nagy előnyt jelent, ha valamit jelezni szeretnénk a másik felé, és így a rádiót lehalkíthatjuk.
Erre a funkcióra a Motorola Talkabout T82 Extreme és T92 H2O rádiók is képesek.
Lámpa
Az se árt, ha van nálunk extra fény – igaz, ott a fegyverlámpa, vagy a fejlámpa, de mégiscsak egy plusz kényelmi funkció, ha a rádión is van egy világítási lehetőség.
A T82 Extreme rádión egy LED lámpa biztosítja ezt a funkciót a rádió tetején.
A T92 H2O készülékben viszont már egy izmosabb fényforrás van, ami nemcsak fehér, hanem piros fénnyel is tud világítani. Ráadásul foncsorozott lámpatest van a rádió aljában, amivel egy kisebb zseblámpát is bőven lepipál. Plusz: a vészhívásnál és vízbe esés esetén is bekapcsol a T92 lámpája.
Ha strapabíró rádiót szeretnénk, ami esetleg bírja a párát, és még a nagyon vizes környezetben sem kell féltenünk, akkor a Motorola Talkabout vagy XT sorozatból akár még IP68-as minősítésű készüléket is találunk.
A T82 Extreme IP4-es besorolással bír, így ő max a fröccsenő víz ellen védett.
Az XT420-as rádió már IP54 besorolású, így a zuhogó esőt talán bírja, de úszni vele sem ajánlott.
A legstrapaíróbb a T92 H2O a maga IP68-as besorolásával. Mivel vízbe esés esetén felúszik a víz tetejére, így akár egy vadkacsa vadászatnál se kell aggódnunk.
Lehet por vagy sár, azt is bírja, és ha nagyon bekoszolódott, nyugodtan lemoshatjuk a rádiót, nem fog beázni a csap alatt.
Vészhívás tekintetében pedig megint csak a T92 H2O viszi a prímet.
Összegezve: ha minden fontos kényelmi funkciót szeretnénk kihasználni, akkor a PMR rádiók közül a T92 H2O jön ki győztesen.
De természetesen a többi T sorozatú adóvevő is megfelelő a kommunikációra, ha valakinek nem kellenek az extra funkciók.
Egy ismertető videóval is a főbb funkciókról
Ha kérdésed lenne az adóvevőkkel legyen az PMR446 , Ipari vagy Hálózati rádió keress bátran , akár hétvégén is ;)
Ferenczi Róbert
Anico Kft Területi képviselő
e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Tel : 06-70-2666644
Viber / Whats App : 06-70-2666644